Zorlu pandemi sürecinde eğitimleri aksayan biz öğrenciler, ilk vakadan iki hafta sonra uzaktan eğitime başlamıştık. Uzun ve zorlu bir dönemi atlattıktan sonra sonunda 2019-2020 eğitim öğretim yılını bitirdik ve karnelerimizi daha önce hiç alışık olmadığımız bir şekilde aldık…
E-karneler yayınlandı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk e-karnelerin yayınlandığını duyurdu. E-karnelerin yanında bir belge ve bir mektup bulunmakta.

Mektup ise şu şekilde :

Tüm dünyayı etkileyen bir salgın sürecini bizimle birlikte yaşadın. Okulundan, arkadaşlarından, sosyal hayatından uzak kaldın. Hepimizin sağlığı için evdeydin, güvende olmamız için elinden geleni yaptın. Derslerini EBA ve EBA TV üzerinden takip ettin, eğitimine sımsıkı tutundun. Biz öğretmenlerinde işbirliği içinde oldun.

2020 E OKUL VBS ÖĞRENCİ VE VELİ GİRİŞ EKRANI! KARNELER NASIL ALINIR, NOTLARI NEREDEN ÖĞRENİLİR?

Bakanlıktan alınan bilgiye göre, ilkokul, ortaokul, lise kademelerindeki tüm öğrenciler karnelerine “e-okul.meb.gov.tr” internet sitesi üzerinden ulaşabilecek. Öğrenciler, “takdir ve teşekkür” belgelerine de sistem üzerinden erişebilecek. Lise kademesindeki öğrenciler diplomalarını ve talep etmeleri halinde “takdir, teşekkür, onur ve üstün başarı” belgelerini belirlenecek tarihlerde okullarından alabilecek.