Dünyanın en zengin insanı Elon Musk’ın hayatı film oluyor. Yaptığı çıkışlarla kendinden oldukça söz ettiren , Tesla, SpaceX ve X gibi büyük şirketlerin CEO’su olan Elon Musk’ın hayatı beyazperde de seyirciyle buluşacak.

İlk olarak Puck News tarafından paylaşılan, daha sonra Variety tarafından doğrulanan bilgilere göre Elon Musk’ın hayatı, A24 şirketi yapımcılığında çekilecek.

Filmin Kaynağı Biyografi Kitabı Olacak .

Albert Einstein, Benjamin Franklin, Steve Jobs ve Leonardo Da Vinci’nin en çok satan biyografilerini yazan Walter Isaacson  yakın zamanda Elon Musk’ın biyografisini konu alan bir kitap çıkarmıştı. Gelen haberlere göre filmin hikayesinin kaynağı bu kitap olacak.

elon musk

Yapımın yönetmenliğini ise The Whale ,Requiem for a Dream ve Black Swan gibi yapımlarla tanınan Darren Aronofsky üstleniyor.

Musk biyografisi hakkındaki bilgiler şu anlık bu kadar. Filmin ismi, çekimlerinin ne zaman başlayacağı vizyon tarihi ve oyuncular gibi henüz belli değil. OSCAR adaylığı da bulunan başarılı yönetmen Darren Aronofsky nasıl bir filmle karşımıza çıkacak büyük bir merak konusu. Bloomberg ve Forbes gibi önemli kurumların araştırmalarına göre  Elon Musk şu anda dünyanın en zengin kişisi konumunda ve servetinin  200 milyar doların üzerinde olduğu söyleniyor.

Darren Aronofsky filmografisi

Anne ve babası öğretmendi. Eğitimini Edward R. Murrow High School’da tamamladı. 1987 yılında Harvard Üniversitesi, aksiyon ve animasyon bölümüne girdi. 1991 yılına kadar burada eğitimini tamamlayıp mezun oldu. 1996 yılındadüşük bütçeli ilk yapımı olan  Pi adlı filmi yaptı. 1998 yılında gösterime giren “Pi” ile Sundance Film Festivali’nde yönetmen ödülünü kazandı. Sonraki filmi oldukça ses getirecek olan  Requiem for a Dream oldu. Hubert Selby Jr. romanından aynı isimle sinemaya uyarladı. 2000 yılında Cannes Film Festivali‘nde 13 dakikası gösterilen film, Ekim 2000’de ABD’de gösterime girdi. Daha sonra, yapımını, yazarlığını ve yönetmenliğini yaptığı The Fountain geldi. Kariyerinde The Whale , Black Swan gibi başarılı filmler bulunan yönetmenin şimdiki filmi ise Elon Musk’ın hayatı olacak.

 

Kendinden bu kadar söz ettiren ve oldukça ilginç kişiliğe sahip Elon Musk ‘ın hayatının nasıl olacağını ilerleyen günlerde göreceğiz.

 

YKS TERCİH REHBERİ:UÇAK MÜHENDİSLİĞİ

YKS Tercih Rehberi: Uçak Mühendisliği