Son zamanlarda pandemi den dolayı evde otururken ciddi anlamda sıkıldık. Evde yapılabilecek en iyi aktiviteler den biride film izlemek. Ama hangi filmi izlemeliyiz ?Sürekli hangi filmi izlemeliyiz diye düşünüyorsanız bu film önerileri tam size göre. İşte kesinlikle izlemeniz gereken o filmler:

Snowpiercer (2013) – Bilim Kurgu / Aksiyon – IMDB: 7.1

Dünya buzul çağına girmiştir. İnsanlıktan geriye sadece sürekli hareket halindeki bir trende yaşayan insanlar kalır. Bu trende oluşan sosyal tabakalar çatışmaya ve isyanlara dönüşür. Film bu trende yaşanan sorunlar ve isyanları ele alıyor.

Akıl oyunları – A Beautiful Mind (2001) – Dram / Dönem Filmi – IMDB: 8.2

Princeton Üniversitesinde Matematik eğitimi gören John Nash, parlak zekası ile herkes arasında sivriliyor. Nash, matematik alanında çığır açan çalışmalar peşinde koşarken bir ajan ziyaretine gelir ve yardımına ihtiyaç duyduklarını söyler. Böylece Nash, ABD Ulusal Güvenlik Ajansı ile işbirliğine girer. Peki bunlar hayal mi gerçek mi ?

Elektrik Savaşları – The Current War (2017) Biyografi / Dram / Tarih – IMDB: 6.5

Film 19. yüzyılın sonunda elektrik üzerine, bir savaşa giren Thomas Edison ile George Westinghouse arasındaki müthiş rekatbeti anlatıyor. (Tesla da var :))

Predestination – Kader (2014) Bilim Kurgu / Gerilim – IMDB: 7.5

Filmin konusunu anlatmak gerçekten zor. Paradoks içinde paradoks desek yanlış olmaz. Sinema tarihin en beyin yakan filmlerinden biri. İzlerken ”yok artık bu kadar da olmaz ” diyeceğinize eminim. İzledikten sonra ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.

Diriliş – The Revenant (2015) – Macera / Western – IMDB: 8.0

Hugh, Amerika yerlisi eşinden olan oğlu ile bir grup Avrupalıya rehberlik yapmaktadır. Bu rehberlik sırasında bir ayının saldırısına uğrayan Hugh, çok ağır yaralı şekilde bulunur. Hugh Glass’ın yaşamından umudunu kesen grup oğlu ve 2 kişiye fazladan para karşılığı onu taşıma görevi verilir. İhanete uğrayan Hugh’ın oğlu öldürülür. Glass ise ölüme terk edilir. İşte bu andan sonra Hugh için intikam uğruna yaşama tutunma saşavı başlar. Muhteşem oyunculuklara sahip bir başyapıt.

Joker (2019) – Suç/Dram – IMDB: 8.5

JOKER 2

Son dönemin en çok konuşulan filmlerin biri. Bizim için ise tam anlamıyla bir efsane. Filmin hikayesi gayet basit.Ama oyunculukları , harika çekimler ve çok güzel müziklerle film sanatsal bir hava takınsa da sizi hep zirvede tutmayı başarıyor. Film Batman’in baş düşmanı Joker’in oluşum hikayesini anlatıyor.

Zincirsiz – Django Unchained – 2012 – Western / Aksiyon – IMDB: 8.4

Filmde Köle Django ile ödül avcısı Dr. King Schultz’un yolunun kesişmesi sonrasında gelişen olaylar anlatılıyor. Django, köle olarak satılan eşi Broomhilda’yı kurtarma amacındadır. Quentin Tarantino’nun yazıp ve yönettiği çok iyi bir Western filmidir.

Umarım bu film önerileri işinize yarar ve iyi vakit geçirirsiniz. Şimdiden iyi seyirler

YKS TERCİH REHBERİ: UÇAK VE UZAY MÜHENDİSLİĞİ