Joker 2 geliyor!! Evet yanlış duymadınız efsane geri geliyor. DC evrenin hatta tüm süper kahraman evrenlerinin en popüler ve ilgi uyandırı karakteri Joker’in solo filmi geçtiğimiz aylarda izleyiciyle buluşmuştu. Film 18+ kısıtlaması ile vizyona girmiş olsada 1 Milyar dolar gişe barajını geçmeyi başarmıştı. Tabi ki bu başarı yeni filmi de beraberinde getirdi.

reytigo.com joker

Joker 2 ne zaman vizyona girecek ?

Bir çok kişi tarafından film izlendikten hemen sonra joker 2 gelir mi diye kendi kendine soru sormaya başlamıştı. Filminin yazarı ve yönetmeni Todd Phillips 2. film için olumsuz konuşsada filmden gelen hasılat raporları ve seyirci isteği 2. filmi yapmaya zorladı ve sonuç olarak joker 2 geliyor. Filmin vizyona  Ekim 2021 girmesi bekleniyor. Tabi ki covid-19 nedeniyle ertelenen setlerden dolayı ufak gecikmelerde olabilir.

Konusu ne olacak ?

İlk filme Arthur Fleck ‘in kendisiyle olan mücadelesini ve jokere evrilişini izlemiştik. Yani jokerin doğuşuna şahitlik etmiştik. Şimdi ise jokerin düşmanları olmak zorunda. The Batman isimli Robert Pattinson‘ın batman karakterine hayat vereceği filmin Haziran 2021’de vizyona girmesi planlanıyor. Bu iki filmin birbirlerine bağlanıp bağlanmayacağı henüz bilinmiyor. İlk filmin son sahnelerinde Joker’in akıl hastanesinde doktorunu öldürmesini görmüştük ( kanlı ayakkabılarla koridorda koşmasından çıkarım).Joker 2 muhtemelen joker’in akıl hastanesinden kaçıp suç işlemeye devam etmesini konu alacak.

Peki aynı başarıyı yakalayabilir mi ?

Sinema tarihi ilk filmi güzel olup sonraki filmi aynı tadı vermeyen filmlerle dolu . Örnek vermek gerekirse matrix serisi keşke ilk filmiyle kalsın dememize sebep olmuştu. Diğer taraftan Baba serisinde durum farklı ilk filmden sonra Baba 2 yine çok kaliteli bir yapım olmuştu. Joaquin Phoenix ve Todd Phillips gibi işinin ustası isimlerden dolayı bu film umut vadediyor. Kısacası joker 2 umut vadeden ve izleyicileri heyecanlandıran bir yapım.

reytigo.com joker

İlk filmin güzellikleri

İlk filmde Joaquin Phoenix‘in efsane oyunculuğunu görmüştük. Hatta o kadar iyi bir performans göstermişti ki Heath Ledger‘in jokeriyle karşılaştırılmıştı ve oscar ödülünü almıştı. Ayrıca filmin güzel yanlarından biride müziklerdi. Film oyunculuklar ve müziklerle bizi hep zirvede tutarken üstüne sanat yönetmeninin harika katkılarıyla film efsaneler listesine yazılmayı hak etmişti. Bu durum joker 2 geliyor haberini beklenen bir haber durumuna sokmuştu.

BONUS!! REKLAMSIZ YOUTUBE DENEYİMİ İÇİN TIKLAYIN