Uyuşturucu bulundurma , asker kaçağı, hakime hakaret… Hepimizin tanıdığı şöhret isimlerin ardı da kirli elbet. Bu derleme ise bu isimleri sizlerle buluşturacak. Öncelikle Türk şöhretlerden başlayalım ne dersin ?

  • SERDAR ORTAÇ
Şöhretlerin Ardındaki Suçlar!

Pop müzik camiasında önemli bir yeri olan Serdar Ortaç 1999’da anayasaya göre ‘Askerlikten kısmen veya tamamen kurtulmak için hile yapmak’ suçundan 54 günlük hapis cezası aldı. Ortaç bu süreyi Mamak Askeri Cezaevi’ nde geçirdi .

  • EBRU ŞALLI
Şöhretlerin Ardındaki Suçlar!

Evet , evet hepimizin ekranlarda pilates yaparken ki hali ile tanıdığımız kadın : Ebru Şallı . Serdar Ortaç askerden kaçtığı gerekçesiyle hüküm giydiği zamanlarda ise Ebru Şallı kokain bulundurmak gerekçesiyle İstanbul’da gözaltına alındı.Ardından tutuklanarak Bakırköy Kadın ve Çocuk Tutukevi’nde 15 gün kalarak hapis yattı.

  • BÜLENT ERSOY
Şöhretlerin Ardındaki Suçlar!

Ersoy, Kuşadası’nda bir gazeteciye saldırıp, makinesini kırdığı iddiasıyla Söke Cezaevi’ndeki kadınlar koğuşuna 2 ay yatmıştı. 1980’de ise darbe döneminde evine gelen hakime hakaret edince tutuklanıp, İzmir Buca Cezaevi’nde bir süre bekletildi . 11 ay 20 gün hüküm giyen  Ersoy’un cezası hapishanede yattığı 1 ay 15 gün göz önüne alınarak ertelenmişti.

  • TUĞBA ÖZAY
Şöhretlerin Ardındaki Suçlar!

Manken Özay ise sevgilisi Akın Büyükoğlu’nu vurması için bir tetikçiyle anlaştı. Paşakapı Cezaevi’nde 6 ay yattıktan sonra ”Hatalarımdan ders aldım” dedi ünlü manken.

  • DOĞUŞ
Şöhretlerin Ardındaki Suçlar!

Genç şarkıcı Doğuş , 18 yaşından küçük bir kızın ırzına geçtiği için hapse girdi.Yargı netleşince 4 ay boyunca Bayrampaşa’da kaldı.Ardından tecavüz etiği kız ile evlendi ve bu sayede suçu sona ermiş oldu. Acı bir olay !

Gelelim yabancı şöhretlere ,

  • SNOOP DOGG,
Şöhretlerin Ardındaki Suçlar!

Rap dünyasının en büyük isimlerinden Snoop Dogg,bir çok kez uyuşturucu bulundurma suçundan yakalanmıştı fakat bir şekilde paçayı kurtarmış. En son ise kanunen yasak ve oldukça tehlikeli bir silahı elinde bulundurmaktan hüküm giymiş.

  • ROBERT DOWNEY JR.
Şöhretlerin Ardındaki Suçlar!

Ünlü aktör yani namı diyar demir adam büyük bir uyuşturucu bataklığına batmış. Ama oda paçayı biraz olsa da kurtaranlardan 1 yıldan az bir süre sonrasında tahliye edilmiştir.

PARİS HİLTON

Şöhretlerin Ardındaki Suçlar!

Yüksek sosyetede adını duyuran Hilton ise alkollü araç kullanmaktan 45 günlük hapis cezasına çarptırılmıştır.

  • RONALDINHO
Ronaldinho Şöhretlerin Ardındaki Suçlar!

Brezilyalı futbol oyuncusu Ronaldinho, Paraguay’da gözaltına alınmıştı. Açıklamalara göre, kendisi  ile kardeşi Roberto sahte evrakla ülkeye giriş yapmak suçundan gözaltına alındılar İki isim bir süre kaldıkları otelde tutuldu. Ardından mahkemeye çıkarılan ünlü futbolcu 6 ay hapis cezası aldı

  • BİLL GATES
Şöhretlerin Ardındaki Suçlar! bill gates

Fotoğrafa bakıyorum ama hiç bir suçlu siması göremiyorum. Zaten öyle ağır bir suçuda yok. Bill Gates İlk kez 1975’te ehliyetsiz araba kullanmaktan tutuklanmıştı ki bu konuda şüphesiz oldukça umursamaz. İşte şöhret ardındaki suçlar böyleydi.