Christopher Nolan son yılların en popüler yönetmenlerinden biridir. Özellikle beyin yakan ve sürükleyici filmleri ile bilinen Christopher Nolan pek çok kaliteli yapımla karşımıza çıktı. Öncelikle şunu söylemekte fayda var eğer bir filmde Christopher Nolan imzası varsa o filmi gönül rahatlığıyla izleyebilirsiniz. Bugün sizlere efsane yönetmenin filmlerinden en sevdiklerimi paylaşacağız. Eğer bunlardan birini izlemediyseniz mutlaka biran önce bu filmleri izlemenizi tavsiye ederiz.

FİLMLER

6=BATMAN BAŞLIYOR

En iyi üçlemeler deyince aklan serilerden olan batman üçlemesinin ilk filmidir. Filmde  Bruce Wayne’nin yarasa korkusunu, ailesinin ölümü ve Batman’e dönüşümü anlatılıyor. Filmin oyuncu kadrosu ise şöyle: Christian Bale  Liam NeesonMichael CaineCillian MurphyKatie HolmesTom WilkinsonKen WatanabeRutger Hauer ve Morgan Freeman.

En iyi  Christopher Nolan Filmleri

5=KARA ŞÖVALYE

Christopher Nolan tarafından yönetilmiş DC filmidir. Senaryosunu Christopher kardeşi Jonathan Nolan ile yazmıştır. Birçok kişiye göre en iyi süper kahraman filmidir. Film heath ledger’ ın joker efsanevi joker rolüyle tanınır.

En iyi  Christopher Nolan Filmleri

4=PRESTİJ

Film Christopher Priest‘in Londra‘da 19. yüzyıl sonlarında yaşayan iki sihirbazın öyküsünü anlattığı 1995 yılında yayımlanan, aynı adlı romanından sinemaya uyarlanmıştır. Filmin oyuncuları ; Hugh JackmanChristian BaleMichael CaineScarlett JohanssonDavid Bowie yer alıyor.

En iyi  Christopher Nolan Filmleri

3=BAŞLANGIÇ

Rüyadan rüyaya atladığımız beyin yakan filmdir. Başrollerde Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt, Ellen Page, Ken Watanabe vardır. Filmin müziğini ise efsane Hans Zimmer yapmıştır.

En iyi  Christopher Nolan Filmleri

2=YILDIZLARARASI

Film bir grup astronotun dünyayı kurtarmak için solucan deliklerinden geçip dünyayı kurtarma çabasını anlatıyor. Film kara delikleri o kadar doğru anlattı ki filmdeki kara delikler üzerine bilimsel makaleler yazıldı. Filmin en güzel yanlarından biri uzay bilimlerine uzak bile olsanız filmde anlatılan sade ve açıklayıcı dil sayesinde konuya yabancılık çekmiyorsunuz. Filmin oyuncuları ise şöyle: Matthew McConaugheyAnne HathawayJessica Chastain ve Michael Caine.

En iyi  Christopher Nolan Filmleri

1=MEMENTO

Film eski bir sigorta müfettişi olan ve ender rastlanan bir unutkanlık hastalığına yakalanan, karısının öldürüldüğü andan itibaren yeni hiçbir olayı hatırlamayan Leonard’ın hikayesini anlatır. Senaryonun akış şeklinin farklılığı ile dikkat çeken film birçok ödül kazandı.

En iyi  Christopher Nolan Filmleri

Christopher Nolan yeni filmi tenet ile yeniden karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Filmin bu yaz vizyonda olması bekleniyor.

BONUS!! IMDb ye göre en iyi filmler için buraya tıklayın