1- Büyüleme – Guy KAWASAKİ

Girişimcilerin  Okuması Gereken 4 Kitap

Yazar bu kitapta yüksek etik standartlardan ödün vermeden bireylerin eylemlerini nasıl etkileyebileceğimizin yollarını açıklıyor. Kawasaki ”insanları büyülemek ne zaman ve neden gereklidir?” sorusuna yanıt ararken büyüleme kavramının temellerini,yani çekiciliği,güvenlirliği ve önemli bir nedene sahip olma gerekliliğini açıklıyor.Kitapta ele alınan diğer konular arasında lansman, direnişi alt etmek,büyüleme sürecini uzun vadede etkili kılmak ve teknolojiyi kullanmak var.Ayrıca çalışanlarınızı ve patronunuzu büyülemenin yollarına eğilen özel bölümlere de yer veriliyor.

2-Mor İnek – Seth Godin

Girişimcilerin  Okuması Gereken 4 Kitap

”Seth Godin başarının anahtarının göze çarpmak için farklı bir yol bulmak olduğunu söylüyor:tek renk ineklerin arasında mor bir inek olmak. Godin’in kendisi de belki de bu teorinin nasıl işe yaradığının en iyi örneği”

3- Yalin Yeni Girişim – Eric Ries

Girişimcilerin  Okuması Gereken 4 Kitap

”Ries yeni girişimleri çevreleyen belirsizlikten oluşmuş sisi nasıl delip geçeceğimizi gösteriyor. Yaklaşımı çok özenli; tavsiyeleri pratik ve sahada kanıtlanmış. Yalın Yeni Girişim girişimcilikle ilgili düşünme şeklimizi değiştirecektir. Yeni girişimlerin başarı oranının yükselmesi küresel ekonomik büyümeyi arttırmada yıllardır yazılmış yönetim kitaplarından daha fazla işe yarayabilir”.

4-Başarılı Olmak Bir Tercihtir – Rick Pinito

Girişimcilerin  Okuması Gereken 4 Kitap

Pinito bu kitabında gerçek başarının rastlantılar sonucu değil, azim ve istek sonucu gerçekleşmesi gerektiğini şu sözleri ile anlatıyor: ” Kariyer yaşamında ”başarıyı” çok büyük bir çaba harcamadan,hatta rastlantı eseri elde etmiş insanlar vardır.Gelin, siz bu insanlardan olmayın.Elde ettiğiniz başarılar sizin için kolay kazanımlar olmaktan çıksın; erişmek istediğiniz başarılar ise sizin için olasılık olmanın ötesine geçsin.Gerçek Başarıyı tadın.Başarılı olmayı hak edin.Başarılı olmayı tercih edin.”

Diğer Kitap Önerimiz: