Bugün sizlere IMDb’ ye göre en iyi 10 filmi derledik. Hepside birbirinden güzel olan bu filmleri izlemediyseniz eminim çok şey kaybediyorsunuz. Filmlerin isimlerine tıklayarak daha fazla bilgi almak için filmlerin IMDb sayfasına gidebilirsiniz . Şimdiden iyi seyirler.

10. Dövüş Kulübü (1999)

Chuck Palahniuk tarafından yazılmış olan aynı isimli roman üzerinden çekilen David Fincher tarafından yönetilmiştir. Başrollerde Brad Pitt, Edward Norton ve Helena Bonham Carter rol almıştır.

9. Başlangıç (2010)

Christopher Nolan tarafından yazılıp yönetilmiş beyin yakan bir senaryoya sahip filmdir. Başrollerde Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt, Ellen Page, Ken Watanabe vardır. Filmin müziğini ise efsane Hans Zimmer yapmıştır.

8. 12 Öfkeli Adam (1957)

Sidney Lumet’in yönettiği 1957 ABD yapımı drama filmidir. Reginald Rose’un aynı adlı oyunundan uyarlananmıştır.

7. Schindler’in Listesi (1993)

Steven Zaillian tarafından yazılan filmin yönetmenliğini ve yazarlığını Steven Spielberg yapmıştır.

6. Ucuz Roman (1994)

Quentin Tarantino tarafından yönetilen 1994 yapımı kült filmdir. Film, 7 dalda Oscar’a aday gösterilmiş ve En İyi Orijinal Senaryo Oscarı’nı almıştır.

5. Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü (2003)

Fazla söze gerek yok Yüzüklerin Efendisi serisinin son filmidir. (bence en iyisi)

4. Baba 2 (1974)

Francis Ford Coppola’nın yönetmenliğini yaptığı Baba serisinin 2. filmidir. 6 oscar ödülüne sahiptir.

3. Kara Şövalye (2008)

Christopher Nolan tarafından yönetilmiş DC filmidir. Senaryosunu Christopher kardeşi Jonathan Nolan ile yazmıştır. Birçok kişiye göre en iyi süper kahraman filmidir. Film heath ledger’ ın joker efsanevi joker rolüyle tanınır.

2. Baba (1972)

Francis Ford Coppola tarafından yönetilen Baba serisinin ilk filmidir.

1. Esaretin Bedeli (1994)

Filmin yönetmen ve senarist koltuğunda Frank Darabont vardır. Başrollerinde Tim Robbins ve Morgan Freeman yer alır. Filmin öyküsü Stephan King’e aittir.