Netflix’e para verilir mi sorusu bugün yaygın olarak sorulan bir soru peki ya bizce cevabı ne ?

Eskiden radyolar çok pöpülerdi ama sonra televizyon yaygınlaşmaya başladı.Çünkü televizyon insanlara radyodan daha fazlasını verdi. Radyo da sadece ses varken televizyonda ses ile beraber görüntü de vardı.

 Şimdi de buna benzer bir devrim yaşanıyor adı ise “İNTERNET YAYINCILIĞI”.Peki internet yayıncılığını televizyondan öne çıkaran ne ?

reytigo.com netflixe para verilir mi

    Eğer televizyon izliyorsanız yayıncı kuruluşun sizin için hazırladığı yayını izlersin. Örneğin o gün “x” filmini  izlemek istersiniz  yoktur yada bir “x” dizisi izlemek istersiniz yoktur. Kanal  o saatte ne hazırladıysa onu izlemek zorundasınızdır. Bu da yetmezmiş gibi en heyecanlı yerde bitmek bilmeyen reklamlar girer. Bir işiniz çıktığında TİVİBU gibi paralı platform kullanmıyorsanız izlediğiniz şey kaçtı demektir. Uzunluğuyla rekor kıran ve boş bakışmaları ile ünlü Türk dizilerinin kalitelerinden bahsetmiyorum bile. İnsanlar bu olumsuzluklar yüzünde televizyonu bırakıp internet  yayıncılığına geçiyorlar . İnternet yayıncılığında kullandığın platformdan ne izleyeceğini sen seçersin. İster gece ister okulda saat farketmeksizin neyi istiyorsan onu izlersin ve istediğin yerde durdurup daha sonra devam edebilirsin. Peki internet yayıncılığı yapan sitelere para verilir mi yada Netflix’e para verilir mi bunu konuşalım.

NETFLİX ABONELİK SİSTEMİ

     Netflix önceleri film cdleri kiralıyordu.Kiralanan film eve postalanıyordu ve kullanıcı tarafından  film izlendikten sonra geri teslim ediliyordu. Daha sonra Netflix internet yayıncılığı geleceğini görüp sanal ortama geçti. Bugün tamamen sanal ortamda işlerini hallediyorlar. Belli bir ücret karşılığı Netflix ‘e abone olup Netflix’ in bünyesindeki filmlere ulaşabilirsiz . Netflix abonelik ücreti planlara göre değişiyor.Aşağıdaki tablodan fiyatlara bakabilirsiniz.

reytigo.com netflixe para verilir mi

BİZCE NETFLİX’ PARA VERİLİR Mİ ?

 Netflix’e para verilir mi  ? Bu sorunun cevabı kişiden kişiye göre değişmekle birlikle benim cevabım evet. Tek kişiliğin fiyatı size çok geldiyse ailenizle yada arkadaşlarınızla 4 kişilik özel paketi alabirsiniz . Kişi başı 10 lira gibi makul bir ücrete Netflix ‘i kullanabilirsiniz. Bugünlerde 10 liraya dışarıda yemek yemek bile zor iken 1 ay abonelik için bu fiyat bence gayet makul. Kaçak yollardan Netflix içeriklerine ulaşmak  da mümkün . Ama virüslü ve reklamdan izleyemediğiniz sitelerde tam anlamıyla sürünmek yerine abone olmak gayet mantıklı. Üstelik indirip izleyebilme özelliğiyle ev dışında internetiniz den yemeden film ve dizi izleyebilirsiniz. Abonelik hakkında daha fazla fikir almak için buraya tıklayarak netflix resmi sitesine gidebilir ve daha fazla bilgi alabilirsiniz.

BONUS!! Reklamsız youtube deneyimi için buraya tıklayın