Türkiye’deki İlk Mobil Kontrollü Robot Yarışması robowars.dev Başvuruları Açılıdı! Mobil uygulama kontrollü robot yarışması formatının ilk kez uygulanacağı robowars.dev yarışmasının ön başvuruları 1 Mayıs itibariyle açıldı. mobiler.dev mobil yazılım topluluğu tarafından organize edilen etkinlikte ilk 3’e giren yarışmacılara toplamda 10.000 TL değerinde ödül verilecek.

Etkinliğin amacı robotik ve mobil uygulama entegrasyonlarının yaygınlaşmasını ve katılımcıların keyifli zaman geçirmesini sağlamak. Softtech’in ana sponsor olarak destek verdiği yarışmada hem savaşacak robotun hem de robotu kontrol edecek mobil uygulamanın kodlanması gerekiyor. Robot – mobil uygulama entegrasyonu için bluetooth ya da wifi teknolojisi kullanılabilecek. Ayrıca Robowars.dev’de bulunan Nasıl Yapılır? sayfasında örnek bir projenin adım adım yapılışı da anlatılıyor. Sumo robot savaşı kategorisindeki etkinlikte diğer robotu yarışma arenası dışına çıkaran robot bir üst tura yükselecek.

Yarışmacılar, ön başvuru sonrası 1 Eylül’e kadar 4 aylık süreçte robot ve mobil uygulama hazırlıklarına devam edebilecekler. Etkinlik 18 Eylül Cumartesi
günü Anadolu Yakası sahilinde gerçekleştirilecek. Korona kapsamında gerekli önlemlerin alınacağı etkinlik, Youtube’dan da canlı olarak yayınlanacak.
Etkinliğe yarışmacı olarak başvurmak için: www.robowars.dev
İzleyici olarak takip etmek için: youtu.be/7aZc2rPLXEY