J.R.R. Tolkien tarafından yazılan Yüzüklerin Efendisi kitaplarından uyarlanan filmlerin ilki YÜZÜKLERİN EFENDİSİ: YÜZÜK KARDEŞLİĞİ filmi 2001 yılında vizyona girmişti. Daha sonra 2002 ve 2003 yıllarında YÜZÜKLERİN EFENDİSİ: İKİ KULE ve YÜZÜKLERİN EFENDİSİ: KRALIN DÖNÜŞÜ ile üçleme tamamlanmıştı. İzlenme rekorları ve birçok oscar ödülünün ardından yine J.R.R. Tolkien tarafından yazılmış Hobbit kitabının da uyarlamaları yapılmış ,yüksek miktarda kar sağlamasına karşın hayranlardan ciddi bir eleştiri almıştı. (Tabi ki bu durum kişisel olmakla birlikte bizim tercihimizde yüzüklerin efendisinin yanından bile geçemeyeceği yönünde)

YÜZÜKLERİN EFENDİSİNİN DİZİSİ GELİYOR

Şimdi ise Dünya devi Amazon yüzüklerin efendisini dizi haline getirmek için kolları sıvadı. Amazon , diziyi netflix gibi internet yayıncılığı yapan kendi platformu olan Amazon Prime’da yayınlamayı planlıyor. Bu projeyle Netflix , Disney Plus gibi rakip platformların önüne geçme hedefinde olan Amazon dizi için yüksek bütçeleri gözden çıkardı. Çekimleri Yeni Zelanda’da yapılan Peter Jackson’ın yönettiği film serisinin toplam bütçesi 368 milyon dolardı. Dizi olarak çekilecek olan yeni Yüzüklerin Efendisi projesinin 1 milyar dolar ile şu ana kadar çekilen en büyük bütçeli dizi olması bekleniyor.

DİZİNİN YAZARLARI VE OYUNCULARI

  Dizinin yazarları ise kelimenin tam anlamıyla işin ustaları. Belli ki Amazon bu işi şansa bırakma niyetinde değil. Yazar ekibinin başyazarları JD Payne ve Patrick McKay. Yazar ekibinde ayrıca birçok Game of Thrones bölümünün senaryosuna yazmış olan Bryan Cogman, Breaking Bad yazarlarından Gennifer Hutchinson, Hannibal yazarlarından Helen Shang, Stranger Things yazarlarından Justin Dohle ve Toy Story 4 filminin yazarlarından Stephany Folsom gibi bu işte efsane isimler bulunuyor. 

YÜZÜKLERİN EFENDİSİNİN DİZİSİ GELİYOR

20 bölümden oluşması beklenen dizinin oyuncuları ise şöyle: Robert Aramayo , Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Tom Budge, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers ve Daniel Weyman.

DİZİNİN ÇIKIŞ TARİHİ

Tarih hakkında bir şey demek şimdilik zor. Çünkü korana virüs her şeyi etkilediği gibi dizi setlerini de etkiledi. Dizinin şubat mart gibi çekimlerinin başlaması ve 2021 de çıkması bekleniyordu. Ancak korana virüs sebebiyle dizi çekimleri ileri bir tarihe ertelendi. Bu olumsuz durum diziyi ne kadar geciktirir bilmiyoruz ancak diziyi en geç 2022 de göreceğimizi düşünüyoruz.

Bizi İnstagram ve Twitterdan takip etmeyi unutmayın