Dağ 2 filminin başarısından sonra Dağ 3 ne zaman gelecek diye bir çok soru sorulmuştu. Dağ 3 filminin tarihi ise en başından beri belliydi.

Filmin başrolü Çağlar Ertuğrul ise filmin tarihiyle alakalı şöyle demişti:”Cumhuriyet’in 100’üncü yılına denk getireceğiz. Vizyona da inşallah 29 Ekim’de girmeyi planlıyoruz” demişti. Filmin cumhriyetin 100. yıldönümde 29 ekim 2023 de vizyona girmesi bekleniyor.

Dağ 3 Filmi Ne Zaman Gelecek ?

Dağ 2 filmi

İlk DAĞ filmi 2012 yılında çıkmıştı. Yönetmen Alper Çağlar , filmde iki zıt gibi görünen askerin, Bekir ve Oğuz’un dağda mahsur kalmalarını ve bu süreçte birbirleriyle olan ilişkilerini anlatmıştı. Nispeten düşük bütçeli olan filmde yakalanan başarı ile birlikte daha yüksek bütçeli DAĞ 2 çekildi. Dağ 2 de ise Bekir ve Oğuz’un özel kuvvetlere girişi ve Türk gazeteci Ceyda Balaban’ı kurtarmak için Irak’ta sınır ötesi operasyona katılması anlatılıyor. Filmde etkileyici aksiyon sahnelerinin olması , gerçek silahların kullanılması , iyi yönetmenlik ve iyi oyunculuk gibi faktörlerin olması nedeniyle beğenilen filmin devam filmi Dağ 3 heyecanla bekleniyor.

Alper Çağlar’ın Göktürk Üçlemesi Projesi

Yönetmen Alper Çağlar DAĞ filmi ile 2012 yılında popülerliğe kavuştu. Daha sonra Panzehir filmi ile iyice dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Daha sonra Dağ 2 ve Börü ile adından sıkça söz ettiren yönetmen şimdide Göktürk serisi ile karşımıza çıkacak . Serinin ilk filmi İlk Göktürk ile karşımıza çıkacak yönetmen daha sonra Kırk Göktürk ve Son Göktürk filmleri üçlemeyi sonlandıracak. 2019 yılında çıkması beklenen İlk göktürk filmi ile ilgili çalışmalar halen devam etmekte.

BONUS!! JOKER 2 GELİYOR HABERİ İÇİN BURAYA TIKLAYIN

ALPER ÇAĞLAR IMDb sayfası için buraya tıklayın