İnstagram hesabınızı geçici süreliğine dondurmak veya tamamen silmek istiyorsanız neler yapmalısınız, yanlışlıkla silinen hesabınızı geri getirebilir misiniz? hepsi yazımızda

İNSTAGRAM Hesap Dondurma Linki 2020 – Instagram Hesap kapatma linki:

İnstagram hesabınızı geçici süreliğine dondurmak veya tamamen silmek istiyorsanız neler yapmalısınız, yanlışlıkla silinen hesabınızı geri getirebilir misiniz? hepsi yazımızda

İNSTAGRAM Hesap Dondurma Linki

instagram Hesap kapatma linki:

Instagram’ın fazla zamanınızı aldığını düşünüyorsanız veya sıkıldıysanız hesabınıza bir daha girmek istemiyorsanız kapatmanız çok kolay. İlk olarak hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonra bu adrese girerek “Gitmeden önce lütfen bize nedenini söyle” bölümünün yanındaki kutucuktan hesabınızı silme nedeninizi seçin.

Instagram hesabı nasıl kapatılır İşte çözümü

Daha sonra açılan bölümden “Hesabımı Kalıcı Olarak Kapat” butonuna tıklamalısınız.

Instagram hesabı nasıl kapatılır İşte çözümü

Bu işlemleri tamamladıktan sonra hesabınız tamimiyle silinmiş olacak

İnstagram Silinen Kullanıcı Adını Alabilir Miyim?

Silinen kullanıcı adını kullanmanız da mümkün olmayacak.

Instagram Hesap Dondurma İşlemleri (geçici kapatma)

Hesabınızı geçici olarak kapattığınızda profiliniz, fotoğraflarınız, yorumlarınız ve beğenmeleriniz, tekrar giriş yaparak hesabınızı yeniden etkinleştirene kadar gizlenir. Hesabınızı dondurmak için;

1. instagram.com‘a bir mobil tarayıcıdan veya bilgisayardan giriş yapın. Instagram hesabınızı Instagram uygulamasının içinden geçici olarak kapatamazsınız.

2. Sağ üst kısımdaki simgesine dokunun veya tıklayın ve Profili Düzenle’yi seçin.

3. Ekranda aşağıya inin, sağ alttaki Hesabımı geçici olarak kapat’a dokunun veya tıklayın.

4. Hesabını neden kapatıyorsun? sorusunun yanındaki açılır menüden bir seçim yapın ve şifrenizi tekrar girin. Hesabınızı kapatma seçeneği, sadece menüden bir sebep seçtiğinizde görünür.

5. Hesabı Geçici Olarak Kapat’a dokunun veya tıklayın.Hesabınızı geçici olarak kapatmak için hesabınıza giriş yapabiliyor olmanız gerekir. Şifrenizi veya kullanıcı adınızı hatırlayamıyorsanız, giriş yapmakla ilgili bazı ipuçlarına bakabilirsiniz.Hesabınızı kapatmak istemiyor ancak hesabınızı kimlerin görebildiğini değiştirmek istiyorsanız, gönderilerinizi gizli olarak ayarlayabilir veya kişileri engelleyebilirsiniz.

INSTAGRAM HESAP SİLME (KALICI KAPATMA)

Hesabını Sil sayfasına gidin.

Instagram internet sitesine giriş yapmadıysanız, öncelikle giriş yapmanız istenir. Hesabınızı Instagram uygulamasının içinden silemezsiniz.

Hesabını neden siliyorsun? sorusunun yanındaki açılır menüden bir seçim yapın ve şifrenizi tekrar girin. Hesabınızı kalıcı olarak silme seçeneği, sadece menüden bir neden seçtiğinizde görünür.

Hesabımı kalıcı olarak sil’e tıklayın veya dokunun.

Farklı bir hesabı silmek istiyorsanız, Hesabını Sil sayfasının sağ üst köşesindeki kullanıcı adına tıklayın, kullanıcı adının yanındaki simgesine dokunun/tıklayın ve Çıkış Yap’ı seçin. Silmek istediğiniz hesapla tekrar giriş yapın ve yukarıdaki talimatları izleyin.

Güvenlik nedenleriyle, bir hesabı sizin için silemiyoruz. Hesabınızı silmek için hesabınıza giriş yapabiliyor olmalısınız. Şifrenizi veya kullanıcı adınızı hatırlayamıyorsanız, giriş yapmakla ilgili bazı ipuçlarına bakabilirsiniz.

Instagram Hesabımı Yanlışlıkla Sildim ne yapmalıyım ?

Bu durum, istatistiki olarak bakılacak olursa, dünya genelinde %39 Instagram kullanıcısının başına istemeden de olsa gelen bir durum. Kimisi hesabı dondurmak isterken siliyor, kimisi ise kasıtlı silip sonrasında pişman oluyor. Şimdi bir ticari firma gözünden bakarsak, Instagram hiçbir kullanıcısının, Instagram ‘ı bırakmasını istemez. Dolayısıyla “Silme” durumu aslında koca bir tiyatrodan ibaret. Eğer gerekli prosedürleri takip ederseniz, hesabınızı tabiki geri alabilmeniz mümkündür. Aşağıda sizinle paylaşacağımız bilgileri şuana kadar kimse normal Blog’larda paylaşmadı, bizler ilk olacağız.

Aşama aşama hesabınızı nasıl geri alırsınız ?

Adımları anlatmaya başlamadan önce, eğer yazımızı olumlu ve yararlı bulduysanız yorum yapmanızı rica edeceğiz. Böylelikle, bu yazıyı yeni okuyacak olan okurlarımızın, işlemin sonuçlarından daha kolay haberleri olacaktır.

  1. Öncelikle hesabınızın kesinlikle silindiğinden emin olunuz. Bunun için, https://instagram.com/kullanıcıadınız adresine tarayıcınızdan girerek, profilinizin görüntülenip görüntülenmediğini kontrol ediniz. Sonrasında, Instagram mobil uygulamasına girerek, hesabınız silindi uyarısını alıyor musunuz, almıyor musunuz bunu kontrol ediniz.
  2. Bu kısımda biraz Ingilizceye ihtiyacımız olacak fakat merak etmeyin biz sizlere yardım edeceğiz her zaman olduğu gibi. Şimdi, hep beraber https://help.instagram.com/contact/1652567838289083 buraya girelim.Karşımızda çıkacak ekranda, adımları şu şekilde izleyelim ;
  • Bu hesap bir işletmeyi, ürünü veya hizmeti temsil etmek için mi kullanılıyor? Hayır.
  • Nüfus cüzdanınızda yazan adınız soyadınız? Hatasız Doldurunuz.
  • Instagram Kullanıcı Adınız? Hatasız Doldurunuz.
  • E-posta adresiniz? Hesabınızın çalınmadan önceki normal Instagram e-posta adresini giriniz.
  • Hangi ülkeden yazıyorsunuz? Türkiye

Örnek bir resim.

Örnek bir resim.

Evet, işlemimizin büyük bir kısmı bitti sayılır. Şimdi olacaklar ise tamamen Instagram’ ın çabukluğuna bağlı bir durum. Bizim genel tahminimiz şu, bu bilgileri doldurduktan sonra, Instagram, vermiş olduğunuz mail adresine bir mail iletiyor. Mailin içeriği şu şekilde; Sizden bir işlem yapmanız istenecek (Ingilizce olarak), yapacağınız işlem şu: Mailde yer alan sayıları büyük bir A4 kağıdına yazıyorsunuz, sonrasında A4 kağıdını ve sizin yüzünüzü açık bir şekilde aynı anda alacak şekilde (SELFIE) resminizi çekiyorsunuz. Sonrasında bu resmi Instagram ‘ın size göndermiş olduğu maile cevap olarak (REPLY) gönderiyorsunuz. Arkasından, 48 saat içinde size yeni bir mail geliyor ve mailin içeriğinde bir link olacak, bu linkte tıkladığınızda;

Instagram ‘ın Yeni şifre belirleme sayfasına yönleneceksiniz. Ondan sonrasında yeni şifrenizi belirleyip, Hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Güncelleme (2018) : İşlemi yapmadan önce, daha önce kendi fotoğrafınızı profilinizde paylaştığınızdan emin olunuz. Çünkü, Instagram’a göndereceğiniz fotoğraf bu şekilde onaylanmaktadır.

Güncelleme (2018 – Ocak) : Eğer birinci işlemde hesabınızın politika ihlalleri nedeniyle kapatıldığını ve açılamayacağını içeren bir mail alırsanız, işlemi ikinci kez tekrarlayın. Ardından, ikinci kez Instagram sizden bir kodla mail istediğinde, resminizi göndereceğiniz mailin sonuna şu Ingilizce metni ekleyiniz ; “My account stolen, please help me to get my account back, I love Instagram.” bu mailden hesabınız %95 oranında açılacaktır.

Güncelleme-2 (2018 – Ocak):

Çok sayıda okurumuz hesaplarını e-mail ile değil telefonla açtıklarını söylüyor bundan kaynaklı olarak sıkıntı yaşadıklarını belirtiyorlar. Bu durumda, dolduracağın üstteki formda güncel e-posta adresinizi kullanın. Sonrasında Instagram size bir mail attığında, bu durumu açıklayın. Instagram hesabınızı e-mail ile açmadığınızı telefon ile açtığınızı bundan dolayı yardım talebinizi iletin. Instagram ekibi yardımcı olacaktır.

Facebook Kalıcı Olarak Silme Veya Dondurma İşlemleri İçin Diğer Yazımıza Bakabilirsiniz

Instagram Hesabı Dondurma ve Silme Instagram Hesabı Dondurma ve Silme