Bugün İnternet üzerinde Yüzüklerin Efendisi hakkında bir çok test var. Bizlerde aynı sorulardan bıkanlar için küçük bir test çalışması yaptık. Hadi testi çöz ve Yüzüklerin Efendisi’ni ne kadar dikkatli izlemişsin öğren!

Hazırsan Başlayalım!

Sauron'dan sonra, Tek Yüzük kime geçti?

Correct! Wrong!

İnsanlar ve Elflerin ittifak kurarak Mordor Diyarı'nda, Sauron'un ordusu ile savaşırken İsildur babasının kılıcını alarak Karanlık Lord Sauron'un parmağını keserek Sauron'u yenmiş ve yüzük kendisine geçmiştir.

Tolkien'in Rohanları yaratırken büyük ölçüde esinlendiği düşünülen ırk hangisidir?

Correct! Wrong!

Rohanlıların kendi vatanları için canları pahasına savaşması, cesaretleri ve merhametleri Tolkien'in esinlendiği ırk olarak Türkleri aklına getirdiği bugün tartışılan en büyük konulardan bir tanesidir.

Sauron'un sağ kolu kimdir?

Correct! Wrong!

Bilindiğinin aksine Sauron'un sağ kolu Büyücü Kral değil Sauron'un Ağzı'dır. Ne kadar filmde Sauron'un Ağzı'ı Aragorn tarafından öldü gösterilse de kitapta ölmemiştir. Hatta iddialara göre seri devam ettirilseydi karanlık lord olarak karşımıza Sauron'un Ağzı çıkacaktır.

Legolas nerelidir?

Correct! Wrong!

Legolas bir Elf'tir durum böyle olunca hepinizin aklında Rivendell (Ayrıkvadi) kalmıştır ama maalesef o seçenek yanlış. Eğer The Hobbit serisinide izlerseniz Legolas'ın Kuyutormanlı olduğunu daha net göreceksiniz.

Hepimiz biliyoruz ki Boromir en sevdiğimiz iki hobbitimizi kurtarmak için ölüyor. Ama hangi kitapta ölüyor?

Correct! Wrong!

Yüzüklerin Efendisi filminden yola çıkarsak size hak vermeliyim. Boromir filmde serinin ilk filmi olan Yüzük Kardeşliğinde ölmektedir. Fakat kitabı okuyanlar için daha net olan bir gerçek var ki Boromir İkiz Kuleler kitabında ölmüştür. Bizde sorumuzda kitap sorduğumuz için doğru cevap İkiz Kuleler olacaktır.

Gandalf'ın atının adı nedir?

Correct! Wrong!

Güç yüzüğüne sahip olan kaç tane halk vardır?

Correct! Wrong!

Üç Yüzük göğün altında yaşayan Elf Kralları 'na. Yedisi taştan saraylarında Cüce Hükümdarlar'a.  Dokuz Yüzük Ölümlü İnsanlara, ölecekler ne yazık. Bir Yüzük gölgeler içindeki Mordor Diyarı 'nda Kara tahtında oturan Karanlıklar Efendisi'ne (Toplamda 20)

Aragorn'un Hobbit'lerle buluştuğu yerin adı nedir?

Correct! Wrong!

Filmi dikkatli izleyenler bu soruya çok basit cevap vereceklerdir. Kimilerine göre Sıçrayan Midilli kimilerine göre ise Şahlanan Midilli olan bu yer Aragorn'un buçukluklarla buluştuğu yerdir.

Yüzük Kardeşliği'nde Frodo Weathertop'ta bıçaklandı. Ne tür bir bıçakla bıçaklandı?

Correct! Wrong!

Dikkatli izleyiciler, okuyucular o bıçağın bir Morgul türü, orada yapılan bir kılıç olduğunu anlayacaklardır.

SON SORU! Sting kılıcı ne tür bir yaratık yaklaşınca maviye döner?

Correct! Wrong!

Frodo ve arkadaşlarının çoğu yerde hayatını kurtaran Sting kılıcının maviye dönme olayı elbetteki Orklar yaklaşınca maviye dönmektedir.

Yüzüklerin Efendisi bilgini 10 soruda test et!
Yoksa Güç Yüzüğü sende mi?

Eminim ki Yüzüklerin Efendisi'ni çeken yönetmen senden daha az biliyordur bu eseri. Tebrikler!!!
Dostum biraz daha dikkatli olmalısın!

Filmden bir şeyler kapmışsın ama emin ol detayları yakalamazsan keyif almazsın. Arada bir Sıçrayan Midilliye gelde olaylardan haberin olsun.
Mağaradan Çık Artık !

Eminim yıllardır mağarasından çıkmayan Gollum bile senden daha bilgilidir. Dostum ya bu seriyi hiç izlemedin ya da izlerken gözlerini ve kulağını kapattın. Hadi şimdi hemen seriye başla ve dikkatli izle

Share your Results:

BONUS!