Tolkien‘in yarattığı Yüzüklerin Efendisi fantastik evreni birçoğumuz için her yönüyle başyapıt. Yüzüklerin Efendisi evrenini konu alan her haberde hepimiz heyecanlanıyoruz. Şimdi de filmi ve kitaplarıyla aklımıza kazınan serinin mobil oyunu geliyor.

Warner Bros. Interactive Entertainment, Yüzüklerin Efendisi’nin orijinal üçlemesini konu alacak olan mobil oyununu duyurdu. Warner Bros. ile NetEase‘in beraber geliştirilecek mobil oyun, ‘Lord of The Rings: Rise to War’ adıyla mobil mağazalarda yerini alacak.

Açıklama WB GAMES ‘in resmi twitter hesabından geldi. Açıklama ise şu şekilde: NetEase, Inc. ile The Lord of the Rings: Rise to War’ın mobil oyun geliştirme konusundaki işbirliğimizi duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Orta Dünya’nın Üçüncü Çağında geçen bu son mobil strateji oyunu, orijinal üçlemeden ikonik karakterler ve konumlar içerecek.

Oyun Yüzüklerin efendisi zamanında geçecek. Yani 3. çağda geçecek oyun hikaye ile paralellik gösterecek. Böylece Gandalf , Aragorn gibi sevilen karakterleri oyunda göreceğiz. Bilindiği gibi orijinal hikaye ile film üçlemesi bazı yerlerde ufak farklılıklar gösteriyordu. Oyun orijinal hikayeyi mi yoksa film üçlemesini mi konu alacak bilmiyoruz. Ama bu efsanevi evrenle tekrar buluşmak için serinin fanları büyük bir heyecan içinde. Tabi ki bizde heyecan içindeyiz. Sizde yorumlarda fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. (Ayrıca serinin dizisinin geleceği haberini sizinle paylaşmıştık ona da alttaki linkten ulaşabilirsiniz)

BONUS !!