Bu Stratejilerin yanında, günlük egzersiz yapmayı, bol su içmeyi, kendinizi kaliteli bir sosyal çevre ile çevrelemeyi, zorluklarla sağlamca yüzleşmeyi ve işe yarayan çözümler bulmayı unutmayın. Bu teknikleri günlük yaşamınıza entegre edebiliyorsanız, şu anda gerçekten zor görünen bir şey gelecekte siz fark etmeden alışkanlık haline gelecektir. Daha fazlası için Buraya tıklayabilirsiniz.

Daha Küçük Tabaklar Kullanın

Genelde tabağımızı bitirene kadar yeriz, çünkü artık aç olmasak bile, hala tabakta yiyecek vardır. Çok ortada görünse de, kilo vermek istiyorsanız, mutfağınızdaki kocaman tabaklardan kurtulun ve daha küçük tabaklar alın. Ancak o zaman kendinize uygun miktarda yemek koyabileceksiniz, daha fazlasını değil.

Alışverişe aç olmadığınız zaman gidin

Alışverişe aç olduğunuzda giderseniz, muhtemelen işlenmiş hamur işleri, çikolata vs. gibi yüksek kalorili yiyecekleri satın alacaksınız. Yemekten hemen sonra alışveriş yapmak daha iyidir, hala toksunuzdur ve bu şekilde beyniniz size yol gösterir, mideniz değil. Benzer şekilde, evde o tür yiyecekleri bulundurmaktan kaçınırsanız, bu baştan çıkarıcılığa karşı koymanız daha kolay olacaktır.

Hipokalori Diyeti Yapmayın

Yüksek kalorili yiyecekler yemeniz tavsiye edilmezken, sizi aç hissettiren bir şekilde bırakan düşük kalorili bir diyet de iyi bir fikir değildir. Yemekten sonra tok hissetmezseniz, muhtemelen daha sonra yüksek kalorili yiyeceklere yönelirsiniz. Bu nedenle, sağlıklı yiyin ama aç kalmayın.

Öneri Yazımız : Kahvaltının Önemi

Duygularınıza tolerans gösterin

İnsanlar genellikle olumsuz duygularını örtmek için yiyecekleri kullanırlar. Bu negatif ve pozitif bir takviye olarak hizmet eder ; böylece kendinizi her kötü hissettiğiniz zaman buz dolabına ya da kilere gidersiniz. Bu şekilde olumsuz duygularınız azalır ve kendinizi daha iyi hissedersiniz.

Günde 6 Öğün Yiyin

Düşüncenin amacı aç hissetmekten kaçınmak ve bunu telafi etmek için can atmaktır. Tıpkı düşük kalorili bir diyet tavsiye edilmediği gibi, gün boyunca sadece birkaç kez yemeniz de uygun değildir, çünkü bunların arasında atıştırmaya başlayabilirsiniz. En iyisi iyi hazırlanmış 6 öğün yemektir, böylece aç hissettiğiniz ve günaha dönüşen boşluklar olmayacaktır.

Hiçbir Gıdayı Yasaklamayın

Yasaklanan herhangi bir şey arzulanır hale gelecektir, bu nedenle herhangi bir gıdayı yasaklamayın. Bu canınızın istediği her an onu yiyeceğiniz anlamına gelmez, ancak haftada en az bir kez kendiniz şımartmaya izin vermelisiniz. Bu şekilde, o yiyeceği kafanızdan çıkaracaksınız ve artık o kadar da baştan çıkarıcı olmayacak.

Yiyecekler Hakkında Mantıklı Düşünün

Damak zevkine ve beyne en güzel gelen gıdalar genelde en sağlıksız olanlardır. İyi bir strateji ; tüketmeyi seçtiğiniz gıdalar hakkında akılcı bir iç diyalog sürdürmektir. Örneğin, bir sosisli sandviç yemek istiyorsanız, kendinize bunun şekerle karıştırılmış düşük kaliteli et ürünlerinden yapılmış sağlıksız bir yemek olduğunu ve bunun size verebileceği tek şeyin anlık bir zevk olduğunu söyleyebilirsiniz.